ایجاد لیست علامت دار (bulleted list) در اکسل

نرم افزار های پردازش لغات مانند مایکروسافت آفیس ورد به راحتی امکان ساخت لیست های علامت دار را فراهم می کنند. ولی اکسل چنین ویژگی برای ساخت این چنین لیست هایی ندارد . ولی به راحتی می توان با ترفند هایی این کار را در اکسل انجام داد .

استفاده از کاراکتر هایbulletدر اکسل

شما می توانید با نگه داشتن Alt و تایپ کردن عدد ۰۱۴۹ در صفحه کلید عددی روی کیبورد ، یک کاراکتر bullet تولید کنید. اگر صفحه کلید شما دارای صفحه کلید های عددی نیست ، کلید تابعی fn را نگه داشته و اعداد را بر روی صفحه کلید اصلی تایپ نمایید .
شکل زیر لیستی که در قبل از آن کاراکتر های bullet و فاصله قرار گرفته را نمایش می دهد. سلول ها از فرمت بندی Wrap-Text استفاده شده است. آیتم هایی که بیش از یک خط را اشغال کرده اند دارای تورفتگی نمی باشند. در لیست های علامت دار ، چند خطی ها به صورت معمول دارای تورفتگی هستند طوری که با خط اول تنظیم شوند.

ایجاد لیست علامت دار در اکسل

در تصویر زیر ، دومین راه را نشان داده شده است. این روش نیازمند دو ستون است. ستون اول ( در اینجا A ) کاراکتر bullet را نگه می دارد که طوری فرمت بندی شده اند که در سمت راست و بالا قرار گیرد . متن نیز در ستون دوم ( در اینجا B ) قرار می گیرد.
تصویر زیر همچنین یک جایگزین مناسب برای این کار نشان داده است ، استفاده از لیست عددی. سلول هایی که شماره ها را نگه می دارند ، طوری فرمت بندی شده اند که پس از هر عدد علامت اعشاری ( همان نقطه – . – ) قرار گرفته است و هیچ عددی پس از آن قرار نمی گیرد . ( توضیحات بیشتر در آموزش فرمت بندی عددی سلول ها )

                              General’’.’’

توجه : شما همچنین می توانید از هر کاراکتری که دوست دارید به عنوان Bullet استفاده کنید . از مسیر Insert➜Symbols➜Symbol برای نمایش و قرار دادن کاراکتر های هر فونت نصب شده بر روی سیستم خود به عنوان یک علامت استفاده کنید .

ایجاد لیست علامت دار در اکسل

استفاده از SmartArt

روش دیگری برای ایجاد لیست های علامت دار در اکسل استفاده از SmartArt است. گزینه SmartArt را از مسیر Insert➜illustration را انتخاب کنید و diagram style از پنجره باز شده را انتخاب کنید.
تصویر زیر “Vertical Bullet List” دیاگرام SmartArt را نشان می دهد. این لیست می تواند به راحتی تغییر سایز دهد و جابه جا شود. مثال نشان داده شده در اینجا با کمترین تغییر در ظاهر نشان داده شده است اما شما کنترل زیادی بر روی ظاهر SmartArt دارید.

ایجاد لیست علامت دار در اکسل

مقالات مرتبط
نظرات شما

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است